Mecum Auctions Persbericht:
Steve McQueen's 1931 Harley Davidson VL 74 (1200 ccm) wordt verkocht aan de hoogste bieder tijdens de inaugurele Mecum Celebrity Items-veiling: de legendarische geschiedenis van Hollywood vieren op 26 en 27 juli 2013 op de Barker-hanger in Santa Monica, Californië . Naast de motorfiets zullen nog een aantal andere zeldzame McQueen-artikelen worden geveild, waaronder zijn 1969 Chevrolet C / 10 Baja Truck en 1970 Yucatan trunks. Het tweedaagse extravaganza bevat meer dan 2000 voorwerpen en verzamelobjecten van auto's tot motorfietsen tot props, van de gouden jaren van Hollywood tot het heden. De 'Harley Harley was in afwachting van restauratie in het privé Ventura County pakhuis van McQueen toen hij plotseling was gediagnosticeerd met een zeldzame vorm van kanker in december 1979. McQueen stierf bijna een jaar later en zag nooit dat de fiets in zijn oude glorie werd hersteld. Mike Eisenberg, een verzamelaar en liefhebber van McQueen, nam het op zich om de visie van het filmicoon te vervullen. Barbara McQueen zegt dat haar overleden echtgenoot blij zou zijn geweest met het eindresultaat.
"Steve was fanatiek over antieke motorfietsen en we hebben eens 700 mijl gereden in een opwelling om een zeldzame motorfiets te zien", zei McQueen's weduwe. "Hij had een encyclopedische geest als het ging om elk merk en model, en kende de hele geschiedenis van al zijn fietsen. De Harley was zeker gedaan volgens Steve's normen en hij zou het hebben gegraven. "
De motorfiets werd gebouwd in hetzelfde jaar dat McQueen werd geboren en het debuut was van het VL-model, een tweelingflathead die een van de meest populaire tours was fietsen die Harley ooit heeft geproduceerd. De VL 74 was betrouwbaar en slank voor zijn tijd en veroverde de verbeelding van motorrijders over de hele wereld en vestigde nieuwe standaarden voor de industrie.
De Harley werd voor het eerst verkocht als Lot 601 op de Steve McQueen Estate Auction 24-25 november 1984 in het Imperial Paleis in Las Vegas, Nevada. Het bevat de originele motor, carrosserie en frame en de verf weerspiegelt een periode-correcte kleurencombinatie van rood, zwart en goud. Andere opvallende kenmerken zijn achterwielremmen, drie versnellingen, een enkel geluiddemper, instrumentenpaneel, gereedschapskist, voor- en achterwielsteunen, hoorn en zwart lederen zadel.
De herkomst van de klassieke fiets bevat een origineel certificaat van echtheid, rekening van verkoop en officiële kilometerstand verklaring van de McQueen Estate veiling in november 1984.
Mecum Celebrity Items Veilingoverzicht van evenementen:
Barker Hangar (Locatie):
3021 Airport Avenue, Santa Monica, CA 90405- 6101
Openbare Preview:
Donderdag 25 juli, 18:00 - 21:00 uur - Vrijdag 26 juli 12:00 - 17:00
Live veiling:
Vrijdag 26 juli, 5 : 12:00 - 21:00 uur - Zaterdag 27 juli, 13:00 - 17:00 uur
* Entree: $ 20 per persoon per dag, kinderen van 12 jaar en jonger, gratis
Voor meer informatie:
www.mecum .com relateddel
Tags:
The Wire: Racen, Producten, Evenementen & Meer
- Klassieke motorfietsen
- Harley-Davidson
- motorfietsveilingen
- Steve McQueen